Spotkanie z panią poseł Elżbietą Zielińską

 

indeks

W dniu 06.04.18r. członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Ochrony odwiedzili biuro poselskie p. Elżbiety Zielińskiej w celu przedstawienia problemu związanego z tzw. „skreśleniem z listy kwalifikowanego pracownika ochrony”. Poniżej przytaczamy pełne brzmienie artykułu z ustawy o ochronie osób i mienia, który w naszej opinii oraz całego środowiska ochroniarskiego jest mocno krzywdzący i tym samym powinien zostać zmienione.

 Art. 29.
6. Pracownika ochrony skreśla się z listy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, w przypadku gdy:
1) pracownik ochrony fizycznej został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego lub wszczęto w stosunku do niego postępowanie karne o takie przestępstwo;
7. Pracownika ochrony skreśla się z listy kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, w przypadku gdy:
1) pracownik zabezpieczenia technicznego został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego lub wszczęto w stosunku do niego postępowanie karne o takie przestępstwo;

Pani Poseł przychylnie podeszła do przedstawianej problematyki oraz wyraziła chęć pomocy i podjęcia stosownych działań mających na celu przybliżenie tematyki szerszemu gremium Kukiz’15. PSPO jest zwolennikiem aktywnego działania na rzecz poprawy sytuacji pracownika ochrony w świetle cytowanego powyżej artykułu ustawy. Podjęcie dialogu z przedstawicielami administracji rządowej pozwoli przybliżyć ten problem szerszemu gronu osób a tym samym przyczynić się do wypracowania wspólnego stanowiska niezbędnego do skutecznego rozwiązania nurtującej kwestii.

PSPO pragnie serdecznie podziękować pani poseł Elżbiecie Zielińskiej z klubu Kukiz’15 za rozmowę oraz poświęcony czas.

 

KONTAKT

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony - Zwykłe

ul. Zwycięstwa 136

43-178 Ornontowice

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 531 366 968

 
 
 
 
 
© 2016 PSPO